Üsküdar İHL Forumu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Üsküdar İHL Forumu

Üsküdar İmam Hatip Lisesi Forumu

Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular

» Üsküdar İmam Hatip Lisesi Forumu
Kişiselgelişim nedir?? EmptyCuma Tem. 12, 2013 12:45 pm tarafından admin

» Üsküdar İhl Forum
Kişiselgelişim nedir?? EmptyÇarş. Ağus. 01, 2012 12:10 pm tarafından admin

» Yine ve yeniden
Kişiselgelişim nedir?? EmptySalı Kas. 08, 2011 1:11 am tarafından admin

» MUTLAKA OKUYUN
Kişiselgelişim nedir?? EmptyÇarş. Ağus. 13, 2008 10:06 am tarafından admin

» FB-BJK-GSnin rakipleri belli oldu!
Kişiselgelişim nedir?? EmptyPtsi Ağus. 11, 2008 9:02 pm tarafından admin

» Her güne bir dua
Kişiselgelişim nedir?? EmptyPtsi Ağus. 11, 2008 8:59 pm tarafından admin

» Engin Günaydin
Kişiselgelişim nedir?? EmptyPtsi Ağus. 11, 2008 8:58 pm tarafından admin

» bugün kendimi........... hissediyorum
Kişiselgelişim nedir?? EmptyPtsi Ağus. 11, 2008 10:39 am tarafından admin

» 3 RUS ÖLDÜRÜLDÜ
Kişiselgelişim nedir?? EmptyPaz Ağus. 10, 2008 7:14 pm tarafından admin

» GÜRCİSTANDA SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ
Kişiselgelişim nedir?? EmptyPaz Ağus. 10, 2008 7:13 pm tarafından admin

Anket

Geçici sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları Gör

ss

page counter

Kişiselgelişim nedir??

admin
    admin
    Admin
    Admin

İş/Hobiler : öğrenci/eğlence
    . : Kişiselgelişim nedir?? Gs10

Kişi sayfası
    rep puanı:
    Kişiselgelişim nedir?? Left_bar_bleue85/100Kişiselgelişim nedir?? Empty_bar_bleue  (85/100)
    seçim: Yetenek

Kişiselgelişim nedir?? Empty Kişiselgelişim nedir??

Mesaj  admin C.tesi Tem. 26, 2008 7:23 pm

Paulo Coelho’nun kitaplarından birinde şöyle bir atasözü geçer. “İyi huylu küçük keçi hiçbir zaman melemez.” Sizi bilmem ama ben daha melemeyen, sessiz, sakin, küçük bir keçiye denk gelemedim. Bugüne kadar gördüklerimin tamamı pek gevezeydi.

Ancak büyük üstadın bu sözü kullanarak anlatmaya çalıştığı bu değildi zannederim.

Sempatik bir cümle olması, birazda minik çocukları hatırlatması nedeniyle hiç aklımdan çıkmadı ve bana devamlı ağlayıp şikâyet eden insanların haklılıklarının aslında hep sorgulanması gerektiğini düşündürdü.

Doğaldır ki, her insanın varmak istediği hedefler, gitmek istediği bir yol, bu yolda karşılaştığı büyük küçük problemler, yaşadığı mutsuzluklar vardır.

Tüm bunların ise ağlaya, sızlaya vakit kaybedilerek halledilemeyeceği açık.

O halde ne yapmalı?

Küçücük bir çocuk gibi sızlanıp, şikâyet edeceğimize, durumumuzu gözden geçirip, neredeyiz, nereye varmak istiyoruz ve varmak istediğimiz yere ulaşmak için nelere ihtiyacımız var diye hayatımızı gözden geçirmemiz gerekir.

İşte kişisel gelişim ve ruhsal gelişim tam da bu noktada devreye girer. Birisi hayatta varmak istediğimiz hedeflerin sınırlarını zorlamamız için bize gereken güven ve desteği verir, kendimizi daha yakından tanımamıza, diğeri de ruhsal anlamda bilincimizi daha üst seviyelere taşımamıza yardımcı olur, iki konu birbirinin tamamlayıcısıdır.

O halde gelin, bugüne kadar yaptıklarınızı bir kenara bırakın ve bundan sonra neler yapacağınıza şöyle bir bakın. Yaşadıklarınızın yanlış olduğunu düşünmeden, hatalarınız altında ezilmeden, hepsini yaşanmış olması gereken ve size en azından bundan böyle ne yapmamanız gerektiğini hatırlatacak birer deneyim olarak kabul edip kendi tarihinizde kendiniz bir milat yaratın.

Unutmayın bunu ancak siz yapabilirsiniz, sizin yerinize bir başkası değil. Çünkü belki de artık sizin yol göstermeniz gereken sevgili minikleriniz var…

Patricia Muradi

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 11:07 am